Sve o klađenju na Natus Vincere

Natus Vincere je multi-gaming organizacija za igre osnovana 2009. godine sa sjedištem u Kijevu, Ukrajina. Na putu do svog formiranja, esport je brzo sticao popularnost, a mnoga unosna takmičenja su bila u usponu. Njegova puna verzija je usvojena nakon što ga je njihova baza obožavatelja odabrala na događaju koji je posebno održan kako bi se pronašla odgovarajuća zamjena.

Konačan oblik imena dobijen je nakon takmičenja navijača koje je organizovala organizacija da bi se tražilo ime tima. Natus Vincere na latinskom znači "rođen za pobjedu", što je bio krajnji cilj tima da postane jedan od najboljih esport timova u industriji.

Sve o klađenju na Natus Vincere
Lejla Kovačević
WriterLejla KovačevićWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

CS:GO divizija

Counter-Strike tim je bio osnova za tim. Dvije godine nakon formiranja CS formiran je FIFA tim. Scena online igara je brzo rasla u popularnosti prije svog formiranja. Raznolikost prvenstava sa velikim nagradama nastavila je da raste. Na Intel Extreme Masters događaju 2009, koji je održan u Dubaiju, Murat, punim imenom Arbalet Zhumashevich, proglasio je stvaranje esport grupe.

Arbalet, koji je ranije radio kao mecena, krenuo je da formira a profesionalni tim. On je trebao biti glavni sponzor. Trebao je trenirati igrače i brinuti se o novcu, od plata do isplate leta. Cilj je bio pridružiti se ligi najpopularnijih esport timova u Evropi.

Pratili bi ih StarCraft II timovi i takođe tim na sceni League of Legends. Novoosnovani timovi, međutim, nisu ispunili očekivanja i kao rezultat toga su raspušteni. Jedan igrač, Yozhyk, bio je izuzetak, jer se smatrao među najboljim igračima u to vrijeme u FIFA igrama. Nadalje, bio je cijenjen zbog svoje sposobnosti da oduševi navijače, o čemu svjedoči i osvajanje preko dvadeset pet trofeja na raznim takmičenjima.

Tim Global Offensive bio je prvi koji je izašao kao pobjednik na tri velika takmičenja. Među ovim događajima bili su Intel Extreme Masters i Electronic Sports World Cup. Sva tri su osvojena u jednoj kalendarskoj godini, što je rekord. Dota 2 divizija bi također pobijedila Međunarodni 2011. Taj podvig ih je učinio najpoznatijim esport timom u to vrijeme.

Rainbow Six Siege je divizija u usponu u timu, kao i PUBG. Ostale divizije u kojima Na'Vi postavlja timove uključuju LoL: Wild Rift, World of Tanks, Paladins, Fortnite, Apex Legends i Mobile Legends: Bang.

PUBG

Navi je 2018. godine preuzeo PUBG tim. Sva tri igrača su kasnije odbačena u korist TheTaba, pravim imenom Vitaly Karkeshkin, Besto, pravim imenom Andrey Ionov, i Ceh9, pravim imenom Arsenii Ivanychev. Narandžasti je Vladislav Ostrouško, a ostala tri igrača su svi Rusi. Ovo su trenutni članovi tima.

Tim je ušao u Rainbow Six Siege početkom 2019. nakon što je preuzeo Mock-it Esports tim iz Njemačke. Trenutni spisak čine 3 Britanca: Doki (Robertson Jack), Blurr (Murray Byron) i Nathan (Sharp Nathan). Druga dvojica su Saves (Kamieniak, Szymon) iz Poljske i Secretly (Olofsson, Rickard) iz Švedske.

Sredinom 2021. tim je ušao u Valorant nakon što je potpisao glavni odjel za esport tim pod nazivom No Pressure on. Njihov spisak sadrži većinu Rusa. Ovi igrači su Kiril Nehozhin, poznatiji kao Cloud, Denis Tkachev, poznat kao Dinkzj, Duno, pravim imenom Mihail Fokin, i Nikolaev Yaroslav alias Jady, koji su svi Rusi. 7ssk7, službeno ime Artur Kurshin, iz Bjelorusije, trenutno je jedini ne-Rus.

Zašto je Na'Vi Esports popularan?

Tim je osvojio 12 medalja u prvoj godini postojanja i dodao Dota postavu na svoj spisak. Uprkos tome, naredne godine nisu bile naročito plodne, jer su skoro svi postojeći igrači i timovi zamenjeni ili potpuno raspušteni. CSGO spisak je bio jedini (donekle) uporan kako u sastavu tako iu nastupu tokom godina. Nakon pobjede na ESL One izdanju 2018. i Blast Pro Series u Kopenhagenu iste godine, NAVI CSGO tim se sada smatra jednim od najboljih esport timova na svijetu. Pobijedili su Fnatic u finalnoj utakmici StarSeries i i-League CSGO sezone 7 2019.

U 2010. NAVI je osvojio 12 medalja, od kojih je osam zlatnih, i privukao je veliku publiku. Hltv.org je prepoznao postignuća igrača: Edward (5. mjesto), Starix (4. mjesto) i Markeloff proglašeni su za najbolje igrače sezone. Zevs je sa svoje strane proglašen za najboljeg kapetana.

NAVI se smatrao jednim od najjačih timova na kraju DotA All-Stars ere, i kao takav, poziv na The International bio je logičan. Tim je zapanjio sve u Kelnu, lako savladavši grupnu fazu. Tokom plej-ofa, nastavili su pobednički niz. Lako su pobijedili favorita turnira, EHOME, u finalnoj utakmici turnira.

Takva nezaustavljiva sila popela se na vrh nezaustavljive sile i uništava konkurenciju. Nisu bili uznemireni porazom u prvom kolu od Team Liquida u Blast Premier World Finalu. Redovno su pobjeđivali sve koji su im stajali na putu nakon što su poslani u gubitnike i na ivici eliminacije. Ovako je to funkcionisalo: Na'Vi je pobedio G2, Liquid, Vitality i Gambit dok su bili u donjem rangu.

Pobjednički timovi i najveći trenuci Na'Vi Esportsa

Godina u kojoj je tim dobio najviše nagrada je 2010. Tim je, između dva druga tima, dobio najviše nosilaca u finalu ESWC-a. U finalu je savladao SK Gaming, što nikada ranije nije uradio tim iz Zajednice Nezavisnih Država. Ovo je bila najviša čast u istoriji ukrajinskog e-sporta.

NaVi je potvrdio da će učestvovati na još dva događaja nakon pobjede na izdanju Svjetskog prvenstva 2010.: Arbalet Cup Dallas i GameGune. Na prethodnom turniru je u finalu savladao Mousesports. Pole position finiš zaradio je evropskim timovima ukupno 25.000 dolara. Iste godine su igrali protiv mTw.dk, danskog tima, u finalu Svjetskih sajber igara gdje su pobijedili. Oni su, dakle, postali prvi tim na svijetu koji je osvojio sve tri najznačajnije svjetske titule u isto vrijeme.

Nakon što su kreirali novu postavu, Na'Vi su se u prvoj polovini 2013. mučili da se afirmišu u takmičenjima. Njihov prvi veliki turnir Pobjeda je stigla u aprilu kada su zauzeli prvo mjesto u inauguracijskoj sezoni ESL Major Series One. Na Alienware kupu iste godine, Na'Vi se suočio sa devet najboljih istočnih strana. Ušli su u finale, gdje su na kraju i pobijedili. Postali su jedan od rijetkih zapadnih timova koji su osvojili veliki kineski turnir. Slično su se plasirali i u finale Internacionale 2013. godine, ali nisu imali sreće, izgubili su finale u petom kolu.

Gdje i kako se kladiti na Na'Vi Esports

Kvote Na'Vi tima na bet365, ArcaneBet, Rivalry i Pinnacle su samo neke od najbolje stranice za klađenje na esport tražiti kvote Na'Vi tima. Takođe, GGBet, Betathome, Vulkanbet, 1xBet i Bethard su neke od lokacija na kojima možete pronaći događaje koji uključuju tim Navi. Ove stranice za klađenje na esport nude širok izbor tržišta, ali igrač uvijek mora pokušati da ih uporedi i odabere opciju koja se najviše može prodati.

Potrebno je provesti dodatna istraživanja o timovima ili igračima. Vrijedne informacije o trenutnoj formi tima i ključnim igračima mogu vam pomoći da uočite povoljne mogućnosti klađenja. Međutim, na većini turnira, tim Navi će imati značajnu prednost u međusobnim borbama.

Oni su uvijek izraziti favoriti, posebno kada igraju svoj najbolji CSGO svih vremena. U ovom trenutku, oni su glavni i kraj svih profesionalnih CSGO-a. Nedavno su osvojili devet velikih turnira, uključujući Intel Grand Slam Season 3 vrednu milion dolara. Bez sumnje, oni su zaista najbolji tim na svetu trenutno na koji se može kladiti.

Međutim, forma je veliki dio svakog meča, i to je ono što čini ili prekida mečeve. Prije postavljanje opklada, stoga treba potvrditi da su informisani igrači uključeni u predviđene utakmice. Informacije se mogu pronaći na web stranici tima ili njegovim stranicama na društvenim mrežama.

About the author
Lejla Kovačević
Lejla Kovačević
About

Lejla, iz srca Sarajeva, savršeno spaja bogatu bosansku tradiciju s dinamikom svijeta online kasina. Poznata po svojim pažljivim lokalizacijama, postala je svjetionik za igrače koji traže autentičnu bosansku esenciju u online igrama.

Send email
More posts by Lejla Kovačević